» Нормативні акти » 130
(опублiкований: 29.08 2007 р.)
Про затвердження нової редакції
„Правил розміщення зовнішньої
реклами у м. Кременчуці”
КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(ХVI сесія міської ради V скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
від 31 липня 2007 року
м. Кременчук
Про затвердження нової редакції
„Правил розміщення зовнішньої
реклами у м. Кременчуці”
З метою приведення положень Правил розміщення зовнішньої реклами та спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці у відповідність до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», керуючись статтею 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити нову редакцію “Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці”(додається).
2. Пункт 1 рішення міської ради від 21 жовтня 2004 року «Про затвердження «Правил розміщення зовнішньої реклами та спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці» визначити таким, що втратив чинність.
3.До затвердження міською радою регуляторного акту «Архітектурно-містобудівні вимоги щодо розміщення архітектурних форм у вигляді спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами» розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами на території м. Кременчука виконувати у відповідності до загальнодержавних вимог.
4. Дане рішення набирає чинності з моменту прийняття.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Крикливця І.І., постійну депутатську комісію з питань підприємницької діяльності, побутового та торгівельного обслуговування та регуляторної політики (голова комісії Шаповалов Ю.А.), постійну комісію з питань освіти, молоді, культури, спорту та засобів масової інформації (голова комісії Урін О.В.).
Міський голова М.В.Глухов
Додаток
до рішення міської ради
від 31 липня 2007 р.
ПРАВИЛА
розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці
Правила розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці розроблені на основі Закону України «Про рекламу», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Закону України «Про мови», «Типових правил розміщення зовнішньої реклами», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. N 2067, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу» від 26 травня 2004 р. № 693, та іншими нормативними актами діючого законодавства України, визначають термінологію, умови використання та порядок розміщення засобів зовнішньої реклами.
1. Ці Правила регулюють відносини, що виникають у зв'язку із розміщенням зовнішньої реклами у місті Кременчуці, та визначають порядок надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами.
2. У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:
Алея - дорога в парку, саду, сквері, лісопарку, на бульварі, обсаджена, як правило, з обох боків деревами та чагарниками
Виробник реклами - особа, яка повністю або частково здійснює виробництво реклами на підставі дозвільних документів.
Вулиця - транспортний зв'язок у житловій забудові (ДБН 360-92*).
Дозвіл - документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, в подальшому виконавчого комітету, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці;
Дорога - транспортний зв'язок поза житловою забудовою (ДБН 360-92*).
Зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості.
Користувач земельної ділянки - суб’єкт, який має акт на право постійного або тимчасового користування земельною ділянкою.
Місце розташування рекламного засобу - площа зовнішньої поверхні будинку, споруди, елемента вуличного обладнання або відведеної території на відкритій місцевості у межах населеного пункту, що надається розповсюджувачу зовнішньої реклами в тимчасове користування власником або уповноваженим ним органом (особою);
Особа - фізична особа, в тому числі суб'єкт підприємницької діяльності, юридична особа будь-якої форми власності, представництво нерезидента в Україні.
Пішохідна доріжка - елемент дороги, призначений для руху пішоходів, облаштований у її межах чи поза нею і позначений дорожнім знаком.
Реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача.
Рекламодавець - особа, яка є замовником реклами для її виробництва та/або розповсюдження.
Розповсюджувач реклами - особа, яка здійснює розповсюдження реклами.
Робочий орган - функціонально підпорядковане управлінню містобудування та архітектури м. Кременчука комунальне підприємство Кременчуцької міської ради «Міськоформлення».
Соціальна реклама - інформація будь-якого виду, розповсюджена в будь-якій формі, яка спрямована на досягнення суспільно корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку.
Спеціальні конструкції - пересувні та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та неназемні (повітряні), плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), які використовуються для розміщення реклами.
Товар - будь-який предмет господарського обігу, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об'єкти права інтелектуальної власності.
Тимчасова реклама – зовнішня реклама (за винятком окремо розташованої), термін розміщення якої не перебільшує 30 календарних днів.
3. Зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів, виданих робочим органом згідно з рішенням виконавчого комітету (без втручання у форму та зміст реклами) у відповідності до цих Правил.
Тимчасова реклама розміщується на підставі дозволів, виданих робочим органом згідно з розпорядженням міського голови (без втручання у форму та зміст реклами) у відповідності до цих Правил.
Справляння плати за видачу зазначених дозволів виконавчими органами міської ради забороняється.
Написи виконуються відповідно до Закону України «Про мови в Україні»:
- згідно зі статтею 35 тексти плакатів, афіш, реклами виконуються українською мовою, поряд з текстом, викладеним українською мовою, може бути вміщено його переклад іншою мовою;
- згідно зі статтею 37 офіційні назви підприємств, установ і організацій утворюються і подаються українською мовою, з правого боку (або внизу) ці назви можуть подаватися в перекладі іншою мовою.
Знаки для товарів та послуг, у тому числі ті, об'єктами яких є логотипи, на які видано свідоцтва України на знаки для товарів та послуг, а також ті, що охороняються на території України згідно з її міжнародними договорами, можуть подаватися в рекламі мовою оригіналу на підставі дозвільних документів відносно авторських прав у відповідності до вимог законодавства України.
До зовнішньої реклами відноситься реклама у вигляді транспортного засобу з розміщеною на ньому рекламною інформацією, який розташовано у визначеному місті або з якого (в якому) ведеться господарська діяльність. В інших випадках розміщення реклами на транспортному засобі регулюється Законом України «Про рекламу», стаття 18. Реклама на транспорті.
До зовнішньої реклами не відноситься інформаційний матеріал, в якому не привертається увага до конкретної особи чи товару і який розміщено на фасаді будинку (будівлі) або на спорудах, встановлених у відповідності до проекту в межах відведеної земельної ділянки, де знаходиться особа - розповсюджувач інформації.
До зовнішньої реклами не відноситься належним чином оформлена вивіска, яка відповідає РСТУ 1846-79 «Вивіска. Класифікація» та РСТУ 1892-80 «Вивіски художньо-шрифтові та з накладними буквами і елементами. Технічні умови» і розміщена на фасаді будинку (будівлі) або його елементах, виконаних у відповідності до проекту , біля входу або в'їзду, де знаходиться особа – власник вивіски.
4. На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням «Правил благоустрою території міста Кременчука, забезпечення в ньому чистоти та належного санітарного стану, торгівлі, додержання тиші в громадських місцях та житлових будинках», затверджених рішенням сесії Кременчуцької міської ради від 5 березня 2002 року.
5. Для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці Кременчуцькою міською радою на правах власника засноване, як господарчий суб'єкт, функціонально підпорядковане управлінню містобудування та архітектури, комунальне підприємство «Міськоформлення» (далі - робочий орган). Робочий орган не може виступати заявником на розміщення зовнішньої реклами та одержувати дозвіл.
У процесі регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами робочим органом залучаються на громадських засадах представники об'єднань громадян та об'єднань підприємств, які здійснюють діяльність у сфері реклами. У м. Кременчуці громадським органом є Рада по дизайну міського середовища та рекламі, яка діє на громадських засадах у відповідності до «Положення про Раду по дизайну міського середовища та рекламі», затвердженого рішенням сесії Кременчуцької міської ради.
Виконавчий комітет має право враховувати рекомендації, які від імені громадськості надає Рада по дизайну міського середовища та рекламі, на відповідність форми та змісту реклами естетичним та моральним нормам, що прийняті в українському суспільстві.
6. До повноважень робочого органу належать:
- впровадження встановленого цими Правилами порядку розміщення зовнішньої реклами на території м. Кременчука;
- розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії;
- надання у разі потреби розповсюджувачам зовнішньої реклами архітектурно-планувальних завдань на опрацювання проектно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів;
- прийняття рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову у встановленні такого пріоритету;
- підготовка проекту рішення виконавчого комітету або розпорядження міського голови для тимчасової реклами щодо надання дозволу чи про відмову у його наданні;
- підготовка видачі та видача дозволу на підставі рішення виконавчого комітету або розпорядження міського голови для тимчасової реклами;
- укладення договорів на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності;
- ведення геоінформаційної системи реєстрації об’єктів реклами на території м. Кременчука із створенням та передачею інформації, у відповідності до вимог чинного законодавства, по комунікаційним системам та мережі Інтернет;
- опрацювання матеріалів для розгляду справи про адміністративне порушення законодавства про рекламу, з подальшою підготовкою подання територіальному органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів в Полтавській області, матеріалів про порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами;
- виступати замовником на виготовлення та розміщення соціальної реклами;
- залучення експертів для оцінки вартості реклами.
Робочий орган здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
7. Робочий орган надає платні послуги згідно з чинним законодавством по видам робіт на підставі ст. 24 «Базових показників вартості проектно-планувальних робіт та інших робіт по наданню платних послуг замовникам».
За угодою між замовником і робочим органом оплата послуг робочого органу може справлятися частками у період дії дозволу.
8. Послуги, що надає робочий орган, і які не входять виключно до його компетенції, розповсюджувач зовнішньої реклами може одержати в інших органах, установах та організаціях, які мають на то відповідні повноваження.
9. Для одержання дозволу заявник подає заяву на надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами встановленого зразку через Єдиний дозвільний офіс на ім'я міського голови м. Кременчука, до якої додаються:
- фотокартка або комп'ютерний макет місця (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу (на бланку встановленого зразку);
- ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням по рекламному засобу (на бланку встановленого зразку);
- копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи - підприємця.
Для одержання дозволу на розміщення тимчасової реклами заявник подає заяву на надання дозволу встановленого зразку через Єдиний дозвільний офіс на ім’я міського голови м. Кременчука, до якої додаються:
- фотокартка або комп'ютерний макет місця (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу (на бланку встановленого зразку) або афіша;
- ескіз рекламного засобу з розміщеною на ньому рекламою (на бланку встановленого зразку) у разі розташування рекламного засобу;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи – підприємця.
За умов сумісного використання кількома рекламодавцями складної спеціальної конструкції, загальна процедура отримання дозволів на розміщення зовнішньої реклами відрізняється тим, що:
- заяви на отримання дозволів на розміщення зовнішньої реклами подається одночасно всіма рекламодавцями, при цьому в заявах обов'язково вказується про сумісне користування складною рекламною конструкцією з іншими рекламодавцями;
- кожен заявник вказує на фотокартці або комп'ютерному макеті місце, на якому планується розташування рекламного засобу, конкретні рекламні площини, на які він просить надати дозвіл;
- погодження дозволів може здійснюватися одним з заявників відповідно до п.16 цих Правил;
- при скасуванні пріоритету одному з заявників, робочий орган повідомляє про це інших заявників протягом 3 (трьох) робочих днів, які мають першочергове право на отримання дозволу замість заявника, якому скасовано пріоритет.
За замовленням, заявник має право отримати індивідуальний електронний пароль доступу для отримання інформації мережею Інтернет в режимі реального часу про розгляд його заяви на надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Заявник має право, скориставшись мережею Інтернет, з віддаленого терміналу третьої особи відправити до Єдиного дозвільного офісу електронний варіант заяви з додатками (фотокопії) на надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами. Матеріали заносяться до бази даних об’єктів зовнішньої реклами про що заявник отримує індивідуальне електронне повідомлення та пароль доступу. Заява має пріоритетне право у разі надання заявником паперових оригіналів заяви з додатками до Єдиного дозвільного офісу у термін трьох робочих днів.
10. За наявності документів, передбачених пунктом 9 цих Правил, заява протягом трьох днів з дати її надходження реєструється робочим органом в журналі реєстрації заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (далі - журнал реєстрації).
Робочий орган протягом п'яти днів з дати реєстрації заяви перевіряє зазначене у заяві місце розташування рекламного засобу на предмет наявності на це місце пріоритету іншого заявника або надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу. Після перевірки місця, керівник робочого органу приймає рішення про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце або про відмову у встановленні пріоритету. Розглядаючи електронний варіант заяви, керівник робочого органу має право приймати рішення про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце або про відмову у встановленні пріоритету на момент надання заявником паперових оригіналів заяви з додатками до Єдиного дозвільного офісу. У разі прийняття рішення про встановлення пріоритету робочий орган видає заявнику для оформлення примірники дозволу встановленого зразку та визначає заінтересовані органи (особи), з якими необхідно їх погодити. Примірники дозволу видаються замовнику за умови повної комплектності отриманих від нього матеріалів, які відповідають вимогам цих Правил.
У разі прийняття рішення про відмову у встановленні пріоритету робочий орган протягом трьох днів надсилає заявникові мотивовану відповідь із зазначенням дати встановлення пріоритету іншого заявника на заявлене місце розташування рекламного засобу або дати і номера рішення виконавчого комітету про надання дозволу на заявлене місце іншій особі, з повідомленням Єдиного дозвільного офісу.
Пріоритет достроково скасовується рішенням керівника робочого органу за заявою заявника на ім’я міського голови через Єдиний дозвільний офіс.
11. Пріоритет заявника на місце розташування рекламного засобу встановлюється строком на три місяці з дати прийняття керівником робочого органу відповідного рішення.
Строк встановлення пріоритету на місце розташування рекламного засобу може бути продовжений керівником робочого органу не більш як на три місяці у разі:
- продовження строку оформлення дозволу у зв'язку з потребою розробки проектно-технічної документації;
- письмового звернення заявника щодо продовження строку оформлення дозволу.
У разі продовження строку оформлення дозволу з підстав, передбачених абзацами третім і четвертим цього пункту, робочий орган письмово повідомляє про це заявника.
Пріоритет достроково скасовується рішенням керівника робочого органу у разі не укладання замовником договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності у відповідності до п.13 цих Правил, а також у разі коли зазначений договір не набрав чинності.
12. Рішення керівника робочого органу про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову у встановленні такого пріоритету заноситься в журнал реєстрації.
Відмова у встановленні пріоритету, продовженні строку, на який встановлено зазначений пріоритет, може бути оскаржена у порядку, визначеному законодавством.
Інформація про подані заяви та встановлені робочим органом пріоритети є відкритою і надається будь-якій особі за її письмовою заявою. Зазначена інформація може розповсюджуватися робочим органом через Інтернет з додержанням вимог щодо розповсюдження інформації встановлених законодавством України.
13. Протягом строку встановленого пріоритету, зазначеного у пункті 11 цих Правил, заявник оформлює обидва примірники дозволу та подає їх робочому органу.
У разі прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, яке перебуває в комунальній власності, заявник протягом трьох днів укладає з робочим органом договір на тимчасове користування цим місцем. За наявності електронного варіанту заяви договір укладається з моменту її надходження. У разі надання заявником нотаріально завіреної копії Державного акту на право власності на земельну ділянку або документу, який встановлює право власності на місце розташування рекламних засобів, дозвіл на розміщення зовнішньої реклами надається без укладання договору на тимчасове місце розміщення рекламного засобу за рішенням виконавчого комітету. Договір також не укладається, якщо заявник – комунальне підприємство, засновником якого є Кременчуцька міська рада.
Протягом строку встановленого пріоритету перші три місяці згідно з пунктом 11 цих Правил щомісяця справляється плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, в розмірі 25 відсотків плати, розрахованої згідно з пунктом 32 цих Правил.
У разі продовження строку оформлення дозволу на наступні три місяці відповідно до пункту 11 цих Правил щомісячна плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, справляється в розмірі 100 відсотків плати, розрахованої згідно з пунктом 32 цих Правил.
Протягом п'яти днів з дати прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, заявник повертає робочому органу другий екземпляр укладеного ним договору на тимчасове користування місцем та копію документа, що підтверджує внесення відповідної плати.
У разі прийняття рішення керівника робочого органу про дострокове скасування пріоритету договір на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності втрачає чинність з моменту прийняття цього рішення.
14. Під час подання заяви до Єдиного дозвільного офісу або подання оформлених примірників дозволу до робочого органу в присутності заявника перевіряється комплектність документів, додержання вимог до їх оформлення. Некомплектні або оформлені з порушенням вимог цих Правил заяви та примірники дозволів не приймаються.
Перелік матеріалів, що надає замовник до дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
14.1. Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами з окремо розташованим рекламним засобом складається з наступних матеріалів:
- заява на надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
- комп'ютерний фотомакет місця, на якому планується розташування рекламного засобу, при цьому площа реклами повинна займати близько 20% площі фотомакету.
- проект спеціальної конструкції або ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням, погоджений з управлінням містобудування та архітектури.
- реквізити виробника реклами.
- викопіювання з плану м. Кременчука М1:500 з погодженнями визначеними органами та особами, власниками місця розташування рекламного засобу.
- копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника
- примірник укладеного договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності, або копія Державного акту на право власності на земельну ділянку місця розташування рекламного засобу.
- підтвердження про сплату рахунків-кошторисів.
Перелік матеріалів, що надає замовник до дозволу на розміщення зовнішньої реклами з окремо розташованим рекламним засобом, є вичерпним.
14.2. Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами з рекламним засобом, який розміщено на будівлях та спорудах складається з наступних матеріалів:
- заява на надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
- комп'ютерний фотомакет місця, на якому планується розташування рекламного засобу, при цьому площа реклами повинна займати близько 20% площі фотомакету;
- проект спеціальної конструкції або ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням, погоджений з управлінням містобудування та архітектури;
- акт обстеження технічного стану споруди (опори) виданий балансоутримувачем (за необхідністю);
- реквізити виробника реклами;
- викопіювання з плану м. Кременчука М1:2000 або ситуаційний план М 1:10000 з погодженнями визначеними органами та особами, власниками (балансоутримувачами) будівлі або споруди;
- примірник укладеного договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності, або копія Державного акту на право власності місця розташування рекламного засобу;
- підтвердження про сплату рахунків-кошторисів.
Перелік матеріалів, що надає замовник до дозволу на розміщення зовнішньої реклами з рекламним засобом, який розміщено на будівлях та спорудах, є вичерпним.
14.3. Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами з виносним рекламним засобом складається з наступних матеріалів:
- заява на надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
- комп'ютерний фотомакет місця, на якому планується розташування рекламного засобу, при цьому площа реклами повинна займати близько 20% площі фотомакету;
- ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням, погоджений з управлінням містобудування та архітектури;
- реквізити виробника реклами;
- ситуаційний план М 1:10000 з погодженням місця розташування рекламного засобу;
- примірник укладеного договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності, або копія Державного акту на право власності на земельну ділянку місця розташування рекламних засобів;
- підтвердження про сплату рахунків-кошторисів.
Перелік матеріалів, що надає замовник до дозволу на розміщення зовнішньої реклами з виносним рекламним засобом, є вичерпним.
14.4. Дозвіл на розміщення тимчасової реклами складається з наступних матеріалів:
- заява на надання дозволу на розміщення тимчасової реклами;
- ескіз рекламного засобу з розміщеною на ньому рекламою погоджений з управлінням містобудування та архітектури або афіша;
- погодження з власниками (балансоутримувачами) будівель або споруд (у разі необхідності);
- реквізити виробника реклами;
- примірник укладеного договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності, або копія Державного акту на право власності на земельну ділянку місця розташування рекламних засобів;
- підтвердження про сплату рахунків-кошторисів.
15. У разі не додержання заявником строку, зазначеного в пункті 11 цих Правил, та у разі не надання ним в установлений строк оформлених примірників дозволу, заява вважається неподаною, пріоритет на місце розташування рекламного засобу втрачається, про що робочий орган робить відповідний запис в журналі реєстрації з повідомленням Єдиного дозвільного офісу. З моменту втрати пріоритету договір на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу автоматично втрачає силу, а пріоритет на зазначене місце надається іншому замовнику за його заявою.
16. Дозвіл погоджується спочатку з власником місця (уповноваженим ним органом, особою) або райвиконкомом на території якого розміщується реклама, управлінням містобудування та архітектури.
На вимогу робочого органу дозвіл погоджується з:
- Державтоінспекцією - у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування;
- відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури, в межах зон охорони таких пам'яток і в межах об'єктів природно-заповідного фонду;
- утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій;
- балансоутримувачем будівель, споруд та власником або користувачем земельної ділянки.
Зазначені в абзацах першому, третьому - шостому цього пункту органи та особи погоджують дозвіл протягом п'яти робочих днів з дати звернення заявника.
Перелік органів та осіб, з якими погоджується дозвіл, є вичерпним. Погодження дійсне протягом строку дії дозволу.
17. У разі відмови у погодженні дозволу органами (особами), зазначеними в абзацах першому, третьому - п'ятому пункту 16 цих Правил, заявникові надсилається мотивоване повідомлення за підписом уповноваженої особи підприємства, установи та організації.
Відмова у погодженні дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
18. Під час надання дозволу втручання у форму та зміст реклами забороняється.
19. Робочий орган протягом не більш п'ятнадцяти робочих днів з дати одержання належним чином оформлених двох примірників дозволу розглядає заяву, готує і подає до виконавчого комітету проект відповідного рішення або проект відповідного розпорядження міського голови з повним комплектом документів, передбачених законодавством та цим Положенням.
Робочий орган не приймає некомплектні або не належним чином оформлені примірники дозволів.
20. Виконавчий комітет протягом п'яти робочих днів з дати одержання зазначеного проекту приймає рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні.
Міський голова протягом трьох робочих днів з дати одержання зазначеного проекту видає розпорядження про надання дозволу на розміщення тимчасової реклами або про відмову у його наданні.
У разі прийняття рішення про надання дозволу керівник робочого органу протягом п'яти робочих днів підписує обидва примірники дозволу та скріплює їх печаткою робочого органу.
Перший примірник дозволу видається заявникові, а другий - залишається робочому органу для обліку та контролю. Оформлення дозволу реєструється в журналі реєстрації з повідомленням Єдиного дозвільного офісу.
Рішення про відмову у наданні дозволу надсилається робочим органом заявникові протягом п'яти днів з дати його прийняття з повідомленням Єдиного дозвільного офісу.
У разі відмови заявнику в наданні дозволу на розташування рекламного засобу або непогодженням місця розташування в зв’язку з неможливістю його технічного розміщення або інших причин про відмову у погодженні, керівник Робочого органу приймає рішення про скасування пріоритету на місце розташування рекламного засобу. При цьому, дія договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу у відповідності до ст. 212 Цивільного кодексу України припиняється з моменту укладання, а сплачені заявником кошти за встановлення пріоритету за його вимогою повертаються йому на рахунок, реквізити якого вказані ним у заяві. Зазначені кошти повертаються Робочим органом заявнику за рахунок коштів, які підлягають до відрахування на підставі протоколу заліку, підписаного уповноваженими особами Робочого органу та виконавчого комітету.
21. Робочий орган по закінченні кварталу до десятого числа поточного місяця надає Кременчуцькій державній об'єднаній податковій інспекції інформацію про розповсюджувачів зовнішньої реклами, яким надано дозвіл у попередньому кварталі.
22. У наданні дозволу може бути відмовлено у разі, коли:
- оформлення поданих документів не відповідає встановленим вимогам;
- у поданих документах виявлені завідомо неправдиві відомості;
- у разі відсутності технічних можливостей встановлення (розташування) спеціальної конструкції, обумовлених «Архітектурно-містобудівними вимогами щодо розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами», дозвіл може надаватися без права встановлення (розташування) спеціальної конструкції.
Перелік підстав для відмови у наданні дозволу є вичерпним.
Рішення про відмову у наданні дозволу може бути оскаржене в порядку, встановленому законодавством.
23. Дозвіл надається строком на п'ять років, якщо менший строк не зазначено у заяві.
24. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов'язаних з розташуванням рекламного засобу.
25. У процесі надання дозволів забороняється проведення тендерів (конкурсів).
26. Після розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами у п'ятиденний строк зобов'язаний подати робочому органу фотокартку місця розташування рекламного засобу (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів).
27. Якщо протягом строку дії дозволу виникла потреба у зміні технологічної схеми рекламного засобу, розповсюджувач зовнішньої реклами звертається до робочого органу з письмовою заявою у довільній формі про внесення у дозвіл відповідних змін.
До заяви додається:
- технічна характеристика змін у технологічній схемі рекламного засобу;
- фотокартка рекламного засобу та ескіз (проект) із конструктивним рішенням.
Робочий орган протягом не більш як п'ятнадцяти робочих днів з дати реєстрації заяви розглядає її і вносить відповідні зміни у дозвіл.
Відмова у зміні технологічної схеми рекламного засобу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
Внесення змін у дозвіл виконується за рішенням виконавчого комітету за заявою власника рекламного засобу на ім’я міського голови через Єдиний дозвільний офіс.
У разі заяви про збільшення загальної площі зовнішньої реклами шляхом встановлення додаткової площини на спеціальній конструкції заявнику надається дозвіл на розміщення зовнішньої реклами на існуючий споруді на термін дії існуючого дозволу на розміщення зовнішньої реклами .
У разі заяви про зменшення загальної площі зовнішньої реклами існуючий дозвіл скасовується, а заявнику надається дозвіл на розміщення зовнішньої реклами на загальних засадах згідно процедури встановленої цими Правилами.
28. У разі зміни містобудівної ситуації, проведення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу на підставі повідомлення управління містобудування та архітектури, які зумовлюють необхідність зміни місця розташування рекламного засобу, робочий орган у семиденний строк письмово повідомляє про це розповсюджувача зовнішньої реклами. У десятиденний строк з початку зміни містобудівної ситуації, реконструкції, ремонту, будівництва розповсюджувач зовнішньої реклами зобов’язаний демонтувати рекламний засіб. Договір на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності, скасовується з моменту демонтажу рекламного засобу. Робочий орган надає розповсюджувачу зовнішньої реклами повну інформацію щодо розміщення рекламних засобів в м. Кременчуці. Розповсюджувач зовнішньої реклами вибирає інше рівноцінне місце розміщення рекламного засобу. У разі досягнення згоди щодо нового місця розташування рекламного засобу за рішенням виконавчого комітету надається дозвіл за узгодженою адресою на термін дії попереднього дозволу та укладається новий договір на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності.
Відшкодування витрат, пов'язаних з демонтажем та монтажем рекламного засобу на новому місці, здійснюється відповідно до договору з власником місця розташування рекламного засобу.
Плата за надання робочим органом послуг, пов'язаних із зміною місця розташування рекламного засобу, не справляється. Строк дії дозволу продовжується на час, необхідний для вирішення питання про надання рівноцінного місця. Після закінчення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами має пріоритетне право на розташування рекламного засобу на попередньому місці.
29. Строк дії дозволу продовжується на підставі заяви, яка подається до Єдиного дозвільного офісу розповсюджувачем зовнішньої реклами не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку дії дозволу. Продовження строку дії дозволу фіксується в журналі реєстрації з внесенням відповідних змін у дозвіл за рішенням виконавчого комітету.
Дозвіл може подовжуватися у разі підтвердження незмінності містобудівної ситуації щодо розташування спеціальної конструкції для розміщення зовнішньої реклами, за процедурою визначеною п.16 цих Правил.
У такому ж порядку продовжується строк дії дозволів, наданих до набрання чинності цими Правилами.
Відмова у продовженні строку дії дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
30. У разі набуття права власності на рекламний засіб іншою особою або передачі його в оренду дозвіл підлягає переоформленню.
Особа, яка набула право власності на рекламний засіб або орендувала його, протягом одного місяця з дня виникнення права власності (користування) рекламним засобом звертається до робочого органу із заявою про переоформлення дозволу.
До заяви додається:
- документ, який засвідчує право власності (користування) на рекламний засіб або акт передачі;
- оригінал зареєстрованого дозволу;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи - підприємця;
- банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи платників податків, зборів та інших обов'язкових платежів.
У разі відсутності зауважень до поданих заявником документів керівник робочого органу протягом п'яти робочих днів з дати подання заяви вносить відповідні зміни у дозвіл.
Переоформлення дозволу фіксується в дозвільних документах.
Відмова у переоформленні дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
31. Дозвіл скасовується до закінчення строку дії на підставі рішення виконавчого комітету:
- за письмовою заявою розповсюджувача зовнішньої реклами;
- у разі невикористання місця розташування рекламного засобу безперервно протягом шести місяців, що підтверджується відсутністю укладеного договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, яке перебуває у комунальній власності або несплатою коштів по зазначеному договору протягом шести місяців;
- у разі не переоформлення дозволу в установленому порядку;
- у разі невиконання розповсюджувачем (згідно з висновком технічної комісії) техніки безпеки при розміщенні спеціальної конструкції, невиконання вимог та умов дозвільних документів на розміщення спеціальної конструкції.
Перелік підстав для скасування дозволу є вичерпним.
За умов сумісного використання кількома рекламодавцями складної спеціальної конструкції при достроковому скасуванні одного з дозволів на розміщення зовнішньої реклами робочий орган повідомляє про це інших розповсюджувачів протягом 3 (трьох) робочих днів. Інші розповсюджувачі мають першочергове право на отримання дозволу замість розповсюджувача, якому скасовано дозвіл. При скасуванні одного з дозволів забороняється демонтаж частини спеціальної конструкції до скасування всіх дозволів на розміщення зовнішньої реклами на зазначеній спеціальній конструкції. У разі невикористання місця спеціальної конструкції, на яке скасовано дозвіл протягом шести місяців, на зазначене місце надається дозвіл третій особі за загальною процедурою на термін, що не перевищує терміну інших дозволів, наданих на розміщення зовнішньої реклами на зазначеній спеціальній конструкції.
Рішення про скасування дозволу фіксується в журналі реєстрації та надсилається робочим органом розповсюджувачу зовнішньої реклами.
Рішення про скасування дозволу може бути оскаржене у порядку, встановленому законодавством.
32. Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності, розраховується робочим органом на договірних засадах на момент укладання договору терміном на один рік у нижченаведеному порядку, а місцем, що перебуває у державній або приватній власності, - на договірних засадах з їх власниками або уповноваженими ними органами (особами). При цьому площа місця розташування рекламного засобу визначається як сума площі горизонтальної проекції рекламного засобу на це місце та прилеглої ділянки завширшки 0,5 метра за периметром горизонтальної проекції цього засобу. Для неназемного та недахового рекламного засобу площа місця дорівнює площі вертикальної проекції цього засобу на уявну паралельну їй площину.
Розрахунок плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, визначається як добуток від перемноження: площі місця розташування рекламного засобу, максимальної вартості за тимчасове користування одним квадратним метром знижуючих коефіцієнтів, коефіцієнта співвідношення площі реклами до площі місця розташування та коефіцієнта інформаційного наповнення.
33. Розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу не може встановлюватися залежно від змісту реклами.
Максимальна вартість за тимчасове користування одним квадратним метром місця розташування рекламних засобів встановлена, 5 (пять) % розміру мінімальної заробітної плати на місяць без урахувань ПДВ.
33.2. Знижуючий коефіцієнт відносно загальної площі зовнішньої реклами: до 2 м.кв. - коефіцієнт 1,0; від 2 до 6 м.кв. - коефіцієнт 0,75; вище 6 м.кв. - коефіцієнт 0,5
33.3. Знижуючий коефіцієнт відносно зони розташування реклами на території м. Кременчука:
Зона І - коефіцієнт 1,0, Зона П - коефіцієнт 0,75, Зона III - коефіцієнт 0,5.
Зона І: пл. Перемоги, пл. Незалежності, вул. Леніна, вул. Першотравнева, вул. Перемоги, вул. Пролетарська, вул. Халаменюка, вул. 60 річчя Жовтня, квартал 101, просп. 50 річчя Жовтня, вул. Київська, просп. Полтавський, вул. І.Приходька, вул. Красіна, вул. Жовтнева.
Зона ІІ: бульвар Пушкіна, вул. Шевченка, вул. Гагаріна, вул. Горького, вул. Воїнів Інтернаціоналістів, вул. Героїв Сталінграда, вул. Московська, вул. Республіканська.
Зона ІІІ: Територія міста, що не ввійшла у зони І і ІІ.
33.4. Коефіцієнт співвідношення площі реклами до площі місця розташування визначається, як частка загальної площі реклами до площі місця розташування рекламного засобу.
33.5. Коефіцієнт відносно інформаційного наповнення рекламного засобу рекламою дорівнює 1 (один) при наявності на рекламному засобі цілісного зображення реклами, коефіцієнт дорівнює 2 (два) при відсутності на рекламному засобі зображення реклами або його частини. Встановлюється робочим органом в односторонньому порядку з інформуванням розповсюджувача. Скасовується на підставі фотозвіту про наповнення рекламного засобу, наданого на ім’я міського голови.
33.6. Пільгові умови плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів встановлюється рішенням виконавчого комітету за поданням розповсюджувача зовнішньої реклами.
33.7. Використання коштів, що надходять за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, затверджується рішенням виконавчого комітету.
33.8. Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів для розміщення соціальної реклами та комплексу соціальної та комерційної реклами, на який надано дозвіл, не сплачується.
34. Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:
- розміщуватися з додержанням вимог техніки безпеки, зазначених у нормативних документах;
- розміщуватися із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;
- освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;
- фундамент наземної зовнішньої реклами може виступати над поверхнею землі, якщо він декоративно оформлений згідно з ескізом, погодженим управлінням містобудування та архітектури, (розповсюджується і на фундаменти, які були розташовані раніше);
- на опорах наземної зовнішньої реклами, що розміщується вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, за вимогою Державтоінспекції наноситься вертикальна дорожня розмітка із світлоповертаючих матеріалів заввишки до 2 метрів від поверхні землі;
- нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною вулиць і доріг, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;
- у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
35. Забороняється розташовувати рекламні засоби:
- на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;
- у населених пунктах на висоті менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини.
36. Розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам'яток, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду.
37. Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, не повинна розміщуватися на рекламних засобах ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років.
Перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами, встановлений пунктами 34-37 цих Правил, є вичерпним.
38. Спеціальні конструкції для розміщення зовнішньої реклами розташовуються у відповідності до «Архітектурно-містобудівних вимог щодо розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами» затверджених рішенням сесії Кременчуцької міської ради.
39. Контроль за додержанням цих Правил у м. Кременчуці здійснюють у межах своєї компетенції: виконавчий комітет, виконавчі органи Автозаводської та Крюківської районних у місті рад, управління містобудування та архітектури, робочий орган та інші органи відповідно до законодавства.
40. У разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк.
У разі невиконання цієї вимоги орган, який здійснює контроль, подає інформацію спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Самовільно встановлений рекламний засіб – спеціальна конструкція або інший засіб для розміщення зовнішньої реклами, який встановлено без наявності виданого у встановленому порядку дозволу на розміщення зовнішньої реклами або після скасування дозволу на розміщення зовнішньої реклами. Самовільно встановлений рекламний засіб підлягає демонтажу в порядку, який встановлено в «Архітектурно-містобудівних вимогах щодо розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами».
41. Розповсюджувач зовнішньої реклами винний у порушенні цих Правил несе відповідальність згідно із законодавством.
Відповідальним за порушення законодавства про рекламу при розповсюджені реклами у вигляді рекламних оголошень, афіш, об'яв, друкованих листівок та інше, є суб'єкт, до якого треба звертатися за адресою, телефоном або іншими реквізитами згідно з рекламними оголошеннями, афішами, об'явами, друкованими листівками.
Як матеріали у справі про порушення законодавства про рекламу використовуються:
Кольорове фото місцевості з точки огляду реклами, при цьому площа реклами повинна займати до 20% площі фото знімка (розм. 9х12 см).
Кольорове фото реклами (розм. 9х12 см) (за необхідністю).
Акт встановлення місця знаходження реклами, затверджений начальником управління містобудування та архітектури (за необхідністю).
Документи, що підтверджують вартість реклами, або матеріали експертизи щодо встановлення вартості реклами (за необхідністю).
42. Робочий орган проводить щорічну інвентаризацію зовнішньої реклами шляхом безкоштовної перереєстрації. При перереєстрації реклами заявник укладає з робочим органом договір на наступний термін на тимчасове користування місцем де розміщено рекламний засіб, і яке перебуває в комунальній власності, з оплатою коштів по угоді згідно з п.7 цих Правил.
43. Соціальна реклама та комплекси соціальної та комерційної реклами.
Дозвіл на розміщення соціальної реклами з розташуванням рекламного засобу надається за рішенням виконавчого комітету у відповідності до процедури розміщення зовнішньої реклами, яка встановлена цими Правилами. Розміщення соціальної реклами на рекламних засобах, які встановлено згідно з дозволами на розміщення зовнішньої реклами, виконується на підставі звернення та фотозвіту, наданого на ім’я міського голови.
Статус соціальної реклами встановлюється Радою по дизайну міського середовища та рекламі шляхом розгляду звернення рекламодавця про розміщення соціальної реклами у відповідності до вимог щодо спрямованості заявленої соціальної реклами на досягнення суспільно корисних цілей та популяризації загальнолюдських цінностей.
До десяти відсотків загальної площі соціальної реклами можуть використовуватися для розміщення реквізитів спонсорів та виконавців соціальної реклами.
Розповсюджувач соціальної реклами має право створювати комплекси шляхом розташування комерційної реклами поряд або позаду розташованої соціальної реклами, загальна площа якої дорівнює загальній площі соціальної реклами.
Комплекси соціальної та комерційної реклами розміщуються за рішенням виконавчого комітету у відповідності до процедури розміщення зовнішньої реклами, яка встановлена цими Правилами, за умови зміни сюжету соціальної реклами не менше одного разу на три місяці з виконанням процедури, що зазначена в абзаці першому цього пункту. Невиконання вимог розміщення комплексу соціальної та комерційної реклами є підставою для скасування дозволу на його розміщення.
Переоформлення дозволу на розміщення зовнішньої реклами на рекламному засобі, який розташовано за дозволом на розміщення комплексу соціальної та комерційної реклами – забороняється. У випадку скасування дозволу на розміщення комплексу соціальної та комерційної реклами дозвіл на розміщення зовнішньої реклами надається на загальних підставах.
Рекламодавець соціальної реклами та комплексів соціальної та комерційної реклами звільняється від сплати коштів за послуги, які надає робочий орган.
Процедура розташування спеціальних конструкцій для розміщення соціальної реклами та комплексів соціальної та комерційної реклами виконується у відповідності до «Архітектурно-містобудівних вимог щодо розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами».
Власники спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, які розповсюджують рекламу тютюнових та алкогольних виробів, повинні 10 (десять) % рекламного часу, витраченого ними на рекламу алкоголю та тютюну спрямовувати на розміщення соціальної реклами (за поданням робочого органу у разі необхідності).
На час проведення заходів по святкуванню державних свят та святкування в м. Кременчуці Дня міста розповсюджувачі реклами за поданням робочого органу надають рекламні засоби для розміщення соціальної реклами. Виконавчий комітет щорічно затверджує плани щодо розміщення та фінансування виготовлення соціальної реклами і об’являє через засоби масової інформації конкурси на розробку сюжетів соціальної реклами. У разі необхідності корегування планів можливе за місяць до дня святкування. За 25 днів до свята комісією, яка створена виконавчим комітетом, визначаються переможці сюжетів соціальної реклами і надається доручення робочому органу на організацію розміщення соціальної реклами до дня святкування. Термін розміщення соціальної реклами - календарний місяць за умови розміщення не пізніше 15 днів до дня святкування. За необхідністю термін може бути подовжено розпорядженням міського голови. Розміщення зазначеної соціальної реклами включається до рекламного часу загального терміну розміщення соціальної реклами розповсюджувачами реклами.
Рада по дизайну міського середовища та рекламі має право проводити конкурси на визначення кращої соціальної реклами з відзначенням переможців призами, придбаними за рахунок коштів спонсорів.
44. Акредитація виробників реклами та розповсюджувачів зовнішньої реклами.
Для залучення на громадських засадах виробників та розповсюджувачів зовнішньої реклами до регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами за сумісним поданням Ради по дизайну міського середовища та рекламі, управління містобудування та архітектури, робочого органу виконавчий комітет проводить акредитацію виробників реклами у відповідності до затвердженої ним системи та форми акредитації виробників та розповсюджувачів зовнішньої реклами у м. Кременчуці
Виробники та розповсюджувачі зовнішньої реклами (суб'єкти підприємницької діяльності), після акредитації отримують безкоштовно затверджене заступником міського голови «Свідоцтво про акредитацію рекламної агенції», яке видається терміном на один рік. У разі виявлення порушень вимог чинного законодавства про рекламу акредитованою рекламною агенцією, робочий орган видає лист попередження керівнику рекламної агенції. За умови невиконання листа попередження та при повторному порушенні вимог акредитованою рекламною агенцією законодавчих та нормативних актів про рекламу робочий орган готує подання про скасування «Свідоцтва про акредитацію рекламної агенції».
45. Дозволи на розміщення зовнішньої реклами, що надані, та договори, що укладені, за попередніми нормативними документами до набрання чинності цих Правил, а також при внесенні змін та доповнень в подальшому, є дійсними до закінчення терміну їх дії.
Заступник міського голови І.І.Крикливець

